A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Zenel Zekolli

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  3
  • Vendlindja:
  • Bllace (Suhareke) 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 57 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Zenel Zekolli është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Zenel Latif Zekolli kreu shkollen fillore ne fshatin Bllace te Suharekes, kurse te mesmen ne Suhareke. Fakultetin e Gjuhes dhe Letersise Shqipe ne Prishtine. Punoi si Arsimtar ne fshatin Bllace nga viti 1990 deri me 1998. Me daljen e UCK-SE ne skene u rardhit nje nder te paret ne radhet e saje, ku edhe u emrua Komondant i batalionit te III te brigades 121 "KUMANOVA" deri ne perfundim te luftes, pastaj punoi ne TMK dhe ishte Komandant i batalionit...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Sabit Bilalli

Syrja Etemi

Isuf Berisha

Behxhet Korpuzi

Beqir Gashi

Leka

Naim Abazi

Agim Gerguri

Shkumbin Kryeziu

Ferki Shala


Tags: Zenel Zekolli

Krijo Një Kartolinë