A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Zana Paloja

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10
  • Vendlindja:
  • Obiliq 
BIOGRAFIA: Zana Paloja është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore folklorike, popullore qytetare dhe popullore dasmash. Ka vite që merret me muzikë, madje që kur ishte e vogël atëherë kur shkonte në klasën e katërt fillore e më tej në moshën 15 vjecare ishte anëtare e Ansamblit ‘Dëshmorët e Kombit’. Zana ka lindur në qytezen e Obiliqit, por tashmë jeton me bashkëshortin dhe fëmijët në Ferizaj, ndërsa është shumë e angazhuar gjatë gjithë vitit nëpër ahengje të ndryshme familjare, sidomos shumë e kërkuar gjatë verës. Për këngëtaren kudo që është e ftuar ajo e kalon ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Vlora Duraku

Fatbardha Mustafa (Bardha)

Viona Shabani

Llollo

Albulena Kukaj

Fjolla Shala

Ylmize Tafallari

Sadete Shkodra

Ilirjana Berisha

Shahindere Bërlajolli


Tags: Zana Paloja

Krijo Një Kartolinë