A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ylli Gexha

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3
  • Vendlindja:
  • Gjakove 
  • Mosha:
  • 14 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Ylli Gexha është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo për fëmijë/junior. YLLI GEXHA eshte nxenes ne shkollen "EMIN DURAKU" ne Gjakove. Me muzike ka filluar ne moshen 5 vjeçare dhe e ka trasheguar nga nena e tij, DAFINA KASTRATI. I pelqen muzika dhe futbolli. Në Dhjetor 2012, Ylli Gexha merr pjesë në Lyra Fest 2012 me këngën "Gjyshi Im Si Artist", ku dhe u shperblye me çmimin "RADIO GJAKOVA". Në Dhjetor 2016, Ylli Gexha merr pjesë në Lyra Fest 2016 me këngën "Amaneti"....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Molos Mucolli

Lorent Mataj

Venis Agaj

Dren Selmani

Arion Gashi

Uran Ismaili

Endi Muca

Renato Sakica

Drion Shaqiri

Rajan Kukaleshi


Tags: Ylli Gexha

Krijo Një Kartolinë