A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ylber Qaili

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6
  • Vendlindja:
  • Gostivar 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Maqedoni 
BIOGRAFIA: Ylber Qaili është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne. Ylber Qaili jeton dhe vepron në Gostivar. Merret me muzikë prej moshës 6 vjeçare në fillim luan ne Insrumentin e Pianos ndërsa më von fillon edhe të këndoj,hapat e para i filloj me babain e tij, edhe ashtu filloj të mësoje në shkollen e ulët të muzikës në Gostivar "ENVER STAFAI" kur'se shkollën e mesme të muzikës e vazhdoj në Tetovë "TODOR SKALLOVSKI TETOEC". Ylberi perfundoi studimet ne Univerzitetin e arteve të Tetovës. në vitin 2009 Ylberi r...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Xhemil Saliu

Kadri Ismajli

Isen Selimi

Bunjamin Cajani

Burim Kasumi

Gadaf Elmazi (Dafi)

Hevzi Kumanova

Ismet Bexheti

Shqipri Kelmendi

Adnan Ruhani (Adi)


Tags: Ylber Qaili

Krijo Një Kartolinë