A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Xhezahir Elezi (Xheza)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  22
BIOGRAFIA: Xhezahir Elezi (Xheza) është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, tallava dhe popullore dasmash. Xhezahir Elezi, i cili njihet ne publik me pseudonimin Xheza, e kendon kengen shqipe qysh ne femijeri.Brumin e kengeve te tij ai e ka marre nga jeta e popullit shqiptar, si ajo e moçme, e si ajo e kohes. Baladat e fundit te realizuara nga ai, kane qene shume mire te prituara nga publiku, dhe jane vleresuar. Ai eshte prezent edhe neper sofrat e muzikes folklorike, ne te cilat ai eshte paraqitur edhe me bashkepunime.Jeton dhe vepron ne qytetin e li...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare

Moj Dashni E Vjeter (2011)

çokollada (2009)

Kam Një Lutje (2008)


» Dërgo Një Këngë »

Loti I Zemres
Eja Zemer Eja
Jetë Moj Jetë
Ne Kete Bot
Bukuroshe Vajzë M'je Ti
Jetë Të Gjatë
Fati I Zi
Si Mir Si Keq
Se Kam Qare
Ska Ilaq


Artistë Të Ngjashëm:

Fisnik Ristemi

Anton Keraj (Toni)

Premtim Mehmeti

Avdi Mjeku

Fidaim Aliu

Remzi Leka

Naim Gavrani

Isa Neziri

Albrim Llapqeva

Sabi


Tags: Xhezahir Elezi (Xheza), Xhezahir Elezi, Xheza

Krijo Një Kartolinë