A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Xhevdet Hafizi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2 / Votuan:  3
(1925-2009)  
  • Vendlindja:
  • Shkodër 
BIOGRAFIA: Xhevdet Hafizi është një këngëtar i njohur. Xhevdet Hafizi këngëtari i njohur i muzikës popullore qytetare shkodrane, mban titulli "Artisti i Merituar", e nisi karrierën në qytetin e tij të lindjes, në Shkodër. Më pas u aktivizua në Ansamblin Shtetëror të Këngëve dhe Valleve. Dueti i tij me këngëtaren Luçie Miloti është në kujtesën e mbarë shqiptarëve me këngën "Kur prendon dielli". Ai ka kënduar edhe në duete të tjera me Naile Hoxhën e Florinda Gjergjin. Këngë të kënduara prej tij janë "O...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Ferdinant Bjanku

Julian Sula

Emiljano Citaku

Gjergj Hila

Tani (Artan Shqadha)

Erti Hizmo

Edmond Nikolla

N.D.T

Pellumb Katroshi

Thoma Mahilaj


Tags: Xhevdet Hafizi

Krijo Një Kartolinë