A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Xhevat Kelmendi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1.2 / Votuan:  5
  • Vendlindja:
  • Pejë 
  • Mosha:
  • 64 Vjeç
BIOGRAFIA: Xhevat Kelmendi është një këngëtar i njohur. Xhevat Kelmendi filloi te mirret me muzikë që nga viti 1970, e pastaj duke vazhduar xhirimet e para në RTP ne vitin 1978. Qysh heret filloi të komponoi, te shkruaj, të luaj në kitare dhe vetë t'i këndoj ato këngë - pra kantautor. Me fanatizëm i kultivoi këngët arbëreshe, serenatat korcare. Pjesëmarrës i shumë manifestimeve dektada të tëra, dhe i shumë festivaleve, por permanent në "Zambakun e Prizrenit". Me tekste të veta dhe me muzikën e të biri...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

SoundCloud

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Zeqe Kuqi

Met Sadiku

Shaip Bytyqi

Ejup Rexha

Enver Muluka

Enver Petrovci

Anton Tetaj

Qerim Sula

Shkelqim Beshiri

Esat Maxhuni


Tags: Xhevat Kelmendi

Krijo Një Kartolinë