A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Xhevahire Bytyqi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4
  • Vendlindja:
  • Prizren 
  • Mosha:
  • 35 Vjeç
BIOGRAFIA: Xhevahire Bytyqi është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, tallava dhe popullore dasmash. Ajo ka bere shkollimin ne Prizren. Babai i saj eshte Halil Bytyqi dhe nena e saj quhet Zize Bytyqi. Më datë 4 Dhjetor 2008, Xhevahire Bytyqi publikon videoklipin "Kam Besu Ne Dashuri". Më datë 14 Maj 2018, Xhevahire Bytyqi publikon videoklipin "Djal Hastreti". Më datë 14 Maj 2019, Xhevahire Bytyqi publikon videoklipin "Shoqja E Zemres"....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Vjollca Selimi

Valbona Spahiu

Elida Kryeziu

Lumnije Ramadani

Blinera Krasniqi

Shamsah

Fjolla Krasniqi

Behare Shala

Elona Leka

Elita Reçi


Tags: Xhevahire Bytyqi, Xhevahire Bytyci, Xheva, Xhevaire Bytyqi

Krijo Një Kartolinë