A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Xheraldina Berisha

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  51
  • Vendlindja:
  • Prizren 
  • Mosha:
  • 27 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Xheraldina Berisha është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe popullore moderne. Në Maj 2010, Xheraldina Berisha merr pjesë në Top Fest 7 me këngën "Afer Nuk Te Kam", në bashkëpunim me Almedina Berisha. Në vitin 2011, Xheraldina Berisha merr pjesë në The Voice of Albania 1, ku arriti te shkoi deri ne gjysëm-finale. Në Maj 2012, Stresi & Xheraldina Berisha marrin pjesë në Top Fest 9 me këngën "Lamtumire". Ata kanë patur mjaft sukses pasi kënga e tyre është pëlqyer shumë dhe u bë një ndër këngët e para në listen e Top-Fes...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Pjesëmarrëse në

Voice Of Albania

Instagrami

Zyrtar

Profili

Snapchat

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Egzona Dedaj

Albulena Ukaj

Ela Muja

Xhoi Kallaverja

Olgera Lleshaj

Llollo

Arbëresha Hajdari

Ema Smajli

Dorina Xerxa

Merita Gashi


Tags: Xheraldina Berisha, Xheraldina, Voice Of Albania

Krijo Një Kartolinë