A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Xheki - Imer Popovci


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2010

2010-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Bashkimi Kombëtar"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Imer Popovci" kënduar nga Xheki.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Xheki i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Bijt E Sefes. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Imer Popovci o po thrret moj Nan
O pushken e Babes nan ku ma ke lan
E po du o me shku oj Loke deri ne Han
E po du o me ble Loke pak o Duhan
E po se kam dhez o te shkretin qysh se mram
O dy Syt gjaku Nane mi ka nxan
E po mir o mem fol Nan pom vjen ran
Ngo more Imer lokja po ja ban
Jo Martinen nuk muj me ta dhan
O e ki shej prej Babes tan
E po thojn ka dal o ni Qaush Azgan
E po tana Armet aj more po i tubon
E po droj o Martinen ty ka me ta marr
E moj Loke Imeri po ja ban
E po me kto Fjal loke mQove ne Han
E ka marr Martinen trimi shkon o ne Han
E po Puna mar o Hangji po ja ban
O e mar koft o Imer po ja ban
E po qitem Letra e bjerum Duhan
O se kam dhez tShkrerin qysh o se mram
E po dy Syt gjaku mi ka nxan
E po mir o mem fol o mor pom vjen ran
E po ngo o Imer Hangjija ja bon
E po e kam pas o Qaushin mram
E po ka marr letra qka kom pas o Duhan
E ka pas edhe llafin tan
Po thot poj ban Armet o pa lejen ton
O Imer Popovci idhnu koka kan
Koka idhnu e nisi Foli ran
Foli ran po po foli Keq
E ju moj Hane tana metshi Shkret
Kurr o ner juve Duhan nuk u gjet
Del o Imer ja jep bjeshkes Perpjet
E po nat o Qaushin aj koka zatet
E po Imer qaushi ja ban
E po qat o Martin o ki me ma dhanMë Shumë...