A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Xheki - Bashkimi Kombëtar


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2010

2010-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Bashkimi Kombëtar"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Bashkimi Kombëtar" kënduar nga Xheki.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Mejreme Kurti. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Me themel o me u dridh Serbia
E bashkume me qene Shqipnija
Jane Presheva e Çameria
Qe sa kohe ju mungon o liria

Ref...x2
Po t'i them n'toske e gegnisht
S'di gjuhe tjeter perpos shqip
Largoi duart nga trojet e mija
E bashkume e bashkume asht Shqipnija

Iliride o truall i vjeter
Krenari me ty nuk ka tjeter
Plave Guci o ku jane keto troje
Dykrenarja o mor ju bane roje

Ref...x2
Po t'i them n'toske e gegnisht
S'di gjuhe tjeter perpos shqip
Largoi duart nga trojet e mija
E bashkume e bashkume asht Shqipnija

Manastirin o e alfabetit
Nuk e luajti o as krajli as mbreti
Ki kujdes o me troje t'mija
E bashkume o mor asht Shqipnija

Ref...x2
Po t'i them n'toske e gegnisht
S'di gjuhe tjeter perpos shqip
Largoi duart nga trojet e mija
E bashkume e bashkume asht ShqipnijaMë Shumë...