A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Xhejsi Jorgaqi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  37
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Xhejsi Jorgaqi është një këngëtare dhe autore këngësh e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Xhejsi Jorgaqi eshte nje nga yjet e muzikes shqiptare, vajza e muzikantit dhe kengetarit te njohur shqiptar Gjergj Jorgaqi. Kohet e fundit Xhejsi po shquhet edhe per tekstet e kengeve qe shkruan. Në Prill 2005, Xhejsi Jorgaqi merr pjesë në Top Fest 2 me këngën "Jeta S'eshte Romance". Në Shtator 2005, Xhejsi Jorgaqi merr pjesë në Mikrofoni I Artë 2005 me këngën "Ik Largohu". Në Shtator 2006, Xhejsi Jorgaqi merr pjesë në Mikrofoni I Artë 2...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Linda Sadiku

Eltina Minarolli

Arsinda

Irena Metalla

Ornela Bregu

Sigi Bastri

Orjola Xhemollari

Erga Halilaj

Rezarta Shkurta

Ingrit Gjoni


Tags: Xhejsi Jorgaqi, Xhesi Jorgaqi, Jc, J.C.

Xhejsi Jorgaqi në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë