A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Xhavit Vitia

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  17
  • Vendlindja:
  • Marec (Prishtine) 
  • Mosha:
  • 47 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Xhavit Vitia është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Rapsodi ju kendoi te gjitha trevave Shqiptare pa perjashtim. Karrieren e Folkloristit e filloi ne vitet 80-ta si 10 vjeqar. Xhavit Vitia ka disa Albume me i veqanti eshte ai i vitit 1992 kenga e Shyt Marecit me Text dhe muzike te Rapsodit. Xhavit Vitia ka ne repourtarin e tije dikun rreth 20 kenge me muzike dhe text te vete Rapsodit shume te sukseseshme dhe gjithashtu rreth 450-500 bashkangjite edhe kenget e vjetra Shqiptare popullore. Ka qene ne...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Deshmoret E Gollakut (2018)

Isuf Aga (2015)

Zemra E Dukagjinit


» Dërgo Një Këngë »


Artistë Të Ngjashëm:

Rifat Mulaj

Përparim Brati

Visar Peja

Hazir Qelaj

Nehat Ferati

Luan Krasniqi

Ganimete Asllani

Hamez Llapqeva

Vllaznim Sinani (Caki)

Dardan Shkreli


Tags: Xhavit Vitia, Xhavit Vitija, Nexhat Vitia

Krijo Një Kartolinë