A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Xeni (Shkelzen Jetishi)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  137
  • Vendlindja:
  • Gjakovë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 55 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Xeni (Shkelzen Jetishi) është një këngëtar shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore qytetare, popullore dasmash dhe popullore kosovare. Shkëlzen Jetishi - Xeni është i lindur në qytetin e këngës së pastër shqipe, Gjakovë. Ka filluar të këndojë që në fëmijëri, nga ku dhe ka realizuar një numër të madh këngësh, bashkëpunimesh e albumesh, që të gjitha këto të vlerësuara si është më e mira nga publiku. Xeni është i martuar dhe ka një djalë, e ai është këngëtari i njohur Korab Jetishi, i cili si duket po ndjek hapat e të atit. Xeni shquhet si një ndër këngëtarët më të mirë për interpr...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Shkelzen Jetishin & Eli Fara (2018)

Live 2017 (2017)

Xeni Live 2015 (2015)

Gezuar (2015)

Ti Në Zemrën Time (2011)

Bashke Ne Sofer (2011)

Hajde Luj (2010)

Ju Këndon Zemra (2006)

Vet Me The Te Dua

Kurorë Dashurie


» Dërgo Një Këngë »

Harroje Kaloje
Jam Dorzu
Kujtimet E Vjetra
O Dukat
Nje Gote Raki (Raki E Shoke)
Shpirti Im
Si Babë E Bir
Mire Se Te Gjeta Bajrush Doda
Dhe Parisin Me Ma Fal, Me Gjakoven Nuk E Nderroj
Kenget E Reja T'i Kendojme, Por Te Vjetrat Mos T'i Harrojme


Artistë Të Ngjashëm:

Armend Rexhepagiqi

Naim Krasniqi

Mahmut Ferati

Ilir Shaqiri

Sinan Vllasaliu

Ramadan Krasniqi (Dani)

Olen Cesari

Sabri Fejzullahu

Avni Mula

Shpat Kasapi


Tags: Xeni (Shkelzen Jetishi), Xeni, Shkelzen Jetishi, Shkelxen Jetishi

Krijo Një Kartolinë