A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Whitney Houston

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  21
(1963-2012)  
  • Vendlindja:
  • Newark, New Jersey 
BIOGRAFIA: Whitney Houston është një këngëtare e huaj shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe R&B. Whitney Elizabeth Houston ishte këngëtare e zhanrit pop dhe R&B, aktore, producente filmi dhe modele nga Shtetet e Bashkuara. Më 2009, Guinness World Records e konsideroi atë si femra më e shpërblyer (për sa i përket çmimeve të ndryshme) e të gjitha kohërave. Çmimet e fituara prej saj përfshijnë dy Emmy Awards, gjashtë Grammy Awards, 30 Billboard Music Awards dhe 22 American Music Awards, së bashku në total 415 çmime gjatë gjithë jetës së saj. Ho...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Tracy Chapman

Dido

Kelly Clarkson

Ciara

Katy Perry

Pink

Lady Gaga

Hilary Duff

Lara Fabian

Shakira


Tags: Whitney Houston

Krijo Një Kartolinë