A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Wendi Bulku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4
BIOGRAFIA: Wendi Bulku është një këngëtare dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Në vitin 2008, Wendi Bulku ishte finaliste në Star Academy Albania 3. Në Maj 2009, Wendi merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "Ne Boten Time". Në vitin 2011, Wendi Bulku merr pjesë në The Voice of Albania 1....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Pjesëmarrëse në

Voice Of Albania

Finaliste në

Star Academy Albania

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Eliza Markiq

Fabjana Hoxha Oxa

Ervisa

Taunita

Irida Pojani

Sarentina Cako

Erza

Enkeleda Dervishi

Rigersa Zefi

Jola


Tags: Wendi Bulku, Uendi Bulku

Krijo Një Kartolinë