A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vjollca Selimi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  76
  • Vendlindja:
  • Ferizaj 
  • Mosha:
  • 33 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Vjollca Selimi është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, tallava dhe popullore dasmash. Vjollca Selimi eshte e martuar dhe ka nje vajze qe quhet Sidorela. Shkollen fillore 8 vjeqare e kreu, ne fshatin Zaskok, shkollen e mesme te muzikes e kreu ne Ferizaj "Qesk Zadeja". Ndersa studimet i ndjek ne Prishtine ne fakultetin Artet muzikore. Punon si mësimdhënëse e kultures muzikore. Vjollca ka bashkpunime me shum kengetare. Kengetarja e madhe Ferizajase kendimin e kishte filluar qysh ne moshen 8 vjeçare e deri ne ditet e sotme ku arriti n...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare

Live 2015 (2015)

Kalle Vllau Jonë Me Raketa (2012)

Cuni I Vogël Do Llokum (2012)

As Nuk Thuhet As Nuk Shkruhet (2011)

Tani Je Me Tjetren

Ku E Begenise


» Dërgo Një Këngë »

Pike Ne Zemer
Nuk Rrezikon
Kengen Mos E Ndalni
Pse Ike
Nje Kafe Me Ty
As Nuk Thuhet As Nuk Shkruhet
Na Ndane
Moj Hatixhe
Edhe Sot Edhe Neser Mbrema


Artistë Të Ngjashëm:

Edona Bujari

Xhevahire Bytyqi

Valbona Spahiu

Behare Shala

Njomza Kallaba

Monika Salihu

Fjolla Krasniqi

Adelina Pireva

Blinera Krasniqi

Dafina Dauti


Tags: Vjollca Selimi

Krijo Një Kartolinë