A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vjollca Buqaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  116
  • Vendlindja:
  • Lladrovcë 
BIOGRAFIA: Vjollca Buqaj është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne. Vjollca Buqaj është një këngëtare e cila i ka qëndruar besnike këngës së mirëfilltë shqipe. Fillet e para të karrierës së saj, shënohen si anëtare në Ansamblin "Azem Bejta", nga ku është marrë me muzikë. Ka disa kaseta të inçizuara, kryesisht me këngë folklorike, ku si shoqërues instrumental e ka pasur dhe e ka Shaqir Hotin. Vjollca ka bashkëpunuar me këngëtarë të suksesshëm, siç janë: Ilir Shaqiri, Violeta Kajtazi, Nikollë Nikprelaj, e shumë të ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Vjollca Buqaj


» Dërgo Një Këngë »

Zanin Me Ta Ni
Gurbeti
Djali I Dadës
Me Tradhtove
Lutje Ska
Nuse Moj Nuse
Jetë E Dyfishtë
Pa Ty
Vaji I Nuses
Kur E Percolla Ylberin


Artistë Të Ngjashëm:

Gresa Ahmeti

Benita Pula

Egzona Gurguri

Merita Spahiu

Mirjeta Mema

Elida Bardhi

Nesa Omaj

Mimoza Nelaj

Albina Jahjaga

Aida Cara


Tags: Vjollca Buqaj, Vjollca Buçaj, Vjollce Buqaj, Vjollca Bucaj

Krijo Një Kartolinë