A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vitore Rusha

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  25
BIOGRAFIA: Vitore Rusha është një këngëtare e njohur. Në Dhjetor 1980, Vitore Rusha merr pjesë në Festivali i 19-të në RTSH me këngën "Fshati I Rinisë". Në Dhjetor 1980, Vitore Rusha merr pjesë në Festivali i 19-të në RTSH me këngën "Dhe Mbi Shkëmb Bukën Prodhojmë". Në Dhjetor 1981, Vitore Rusha merr pjesë në Festivali i 20-të në RTSH me këngën "Vij Tek Ty, O Fshat". Në Dhjetor 1983, Vitore Rusha merr pjesë në Festivali i 22-të në RTSH me këngën "Kjo Kala Mal Me Këngë". Në vitin 2006, Vi...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Kuvendon Marta Me Gra (2006)

Eja Pa Frike


» Dërgo Një Këngë »

Çun Mula
Kaliro
Oj Dado
Bilbili Bjeshkes
Shqiptari Të Erdhën Trimat
Kuvendon Marta Me Gra
Here Me Thua Po
Kendo Bilbil Ti Bjeshkeve T'mia
Ke Mbetur Në Vetmi
Filanja


Artistë Të Ngjashëm:

Emira Ademi

Luljeta Kuraja

Irma Gurakuqi

Meda (Nurimeda Kamberi)

Sidorela Kelmendi

Xhesika Lela

Burbuqe Rada

Joana

Liliana Kanina

Mimoza Selimi


Tags: Vitore Rusha

Krijo Një Kartolinë