A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Violeta Zefi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.8 / Votuan:  25
  • Vendlindja:
  • Shkodër 
  • Mosha:
  • 59 Vjeç
BIOGRAFIA: Violeta Zefi është një këngëtare e njohur. Violeta Zefi është e lindur në një familje të varfër shkodrane, por me tradita të lashta. Nëna e Violetës, Liza duke e parë talentin e së bijës, që e vogël, u përpoq ta afronte pranë rretheve artistike të qytetit. Rruga e muzikës dhe këngës shkodrane për të ka filluar shumë herët. Ishte viti 1968, kur Violeta Zefi doli para publikut shkodran me Estradën profesioniste të qytetit të Shkodrës, me përkrahjen e profesionistëve të cilët tek ajo zbuluan...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Fatmira Breçani

Alida Hisku

Liri Rasha

Mimoza Ahmeti

Entela Ilirjani

Ema Bytyqi

Irma Gurakuqi

Shahindere Bërlajolli

Suzana Qatipi

Liliana Kanina


Tags: Violeta Zefi, Violete Zefi, Vjoleta Zefi

Krijo Një Kartolinë