A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Violeta Kajtazi, Vjollca Buqaj & Vjosa Emini - N'drrase Te Vekut


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

31/01/2010

2010-01-31T20:10:30

Më Shumë Nga

Vjosa Emini

Më Shumë Nga

Vjollca BuqajKemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "N'drrase Te Vekut" kënduar nga Violeta Kajtazi, Vjollca Buqaj & Vjosa Emini.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Dervish Shaqa. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

N'drrasë të vekut o kush po kan-e
Kanë syzeza o për jaran-e
Nuk po e len verën me dal-e
Dushkun n'mal pa vakt po e than-e
Ma thanë dushkin o haj medet-e
Për q'at djalë që o dekë sivjet-e
Pë q'at djalë q'at djalë të ri-e
A e din nanë n'dhe ku e kan shti-e
N'vorre t'reja nër q'at bli-e
Izë me m'dhanë nanë të shkoj të rri-e
Se kom pas shumë jarani-e
Shkoj syzeza i ka ra përmi-e
Shkoj syzeza i ka ra përmi-e
Qohu po i thotë o djal i ri-e
Djalo i ri o i ka thon-e
A e din besën që ma ke dhon-e
Ke pas thonë jom fort azgan-e
Plumi i pushkes ska qka m'bon-e
Gjylja e topit s'munet me mnxon-e
Kur ta ni zonin ton-e
Kur ta ni edhe zonin ton-e
Drrasa e dhe po i qes njat an-e
Drrasa e dhe po i qes njat an-e
Ta çenisi faqen me dhom-eMë Shumë...