A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Violeta Kajtazi - Ika Nga Ti


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

08/09/2011

2011-09-08T17:07:09


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ika Nga Ti" kënduar nga Violeta Kajtazi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Edona Llalloshi. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Ne enderr prap me vjen,
ne enderr prap me gjen aq shpejt
As zgjuar, as ne enderr mua nuk me len te qete
Lumenjet kapercen,
vjen edhe me then pa te drejt,
nga une merre dhe t'vetmen shprese qe me ka mbete

ref:
Ika ne largesi vec kujtimet i morren valixhet,
kerkoja te reja shtigje te mos me gjeje njeri
Ika, ika nga ti,
atje ku urat me nuk lidhin brigje,
por zemra ime qe digjet s'jeton pa dashuri

Sa rende eshte ta kuptosh se nuk ka strehe,
jo nuk ka strehe
Une do te ike nga ti po nga vetvetja si te ike
Pse pra te dashurosh?
Kur dashurine duhet ta fshehe,
E lumturia me duhet si ne shkretire uje nje pike

ref:
Ika ne largesi vec kujtimet i morren valixhet,
kerkoja te reja shtigje te mos me gjeje njeri
Ika, ika nga ti,
atje ku urat me nuk lidhin brigje,
por zemra ime qe digjet s'jeton pa dashuri

Ika ikaaaaaMë Shumë...