A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Violeta Demaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4
BIOGRAFIA: Violeta Demaj është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne. Ajo rrjedh prej nje familje atdhetare dhe esht bija e kengtarit te madh akademik Rame Demaj, profesor muzike. Violeta Demaj prej vitit 2004 fillon me kenget e saja dhe pjesemarrjet neper shume festivale si psh Kosova Fest, Lyra Fest etj. E diplomuar ne degen e solo kendimit po ashtu dhe e diplomuar ne degen e shkencave politike. Eshte shume aktive ne mbremje muzikore dhe dasma. Në Prill 2014, Violeta Demaj merr pjesë në Celësi Muzikor 8 me kë...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Peki Paloka

Ditare Gashi

Marjana Hila

Egzona Ajeti

Amanda Sertolli

Arjana Leti

Anxhi

Aida Cara

Merita Spahiu

Elida Bardhi


Tags: Violeta Demaj, Violete Demaj

Krijo Një Kartolinë