A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vikena Kamenica

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  35
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Vikena Kamenica është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe klasike. Vikena Kamenica, mexosopranoja e Teatrit të Operas dhe Baletit e nisi karrierën si këngëtare e muzikës së lehtë. Në vitet 2000 këndoi në baret e para të Tiranës ku luhej jazz megjithëse nuk kishte ende një formim të plotë akademik në muzikë. U diplomua për kanto më 2001, vit në të cilin futi njërën këmbë në Teatrin e Operas dhe Baletit. Realizoi vetëm rolin e Kerubinit në operën "Dasma e Figaros" të Moxartit e për një kohë të gjatë i hyri rrugës ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Dorina Plaku

Blerina Braka

Alketa Vejsiu

Eltina Minarolli

Marjeta Billo

Tergita Gusta

Barbana

Kamela Islamaj

Vilzana Parubi

Babeta Shahini


Tags: Vikena Kamenica

Krijo Një Kartolinë