A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Vera Oruqaj - Oj Lulja E Blinit


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

19/01/2013

2013-01-19T13:13:37


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Oj Lulja E Blinit" kënduar nga Vera Oruqaj.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Vera Oruqaj i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Natasha - Oj Lulja E Blinit

Oj Lulja e blinit o x2

Maks maks
Hajde Natasha hitet i nxjerrim
Na na na na
Neqoftese nuk e dini
Rak tak ta

Oj lulja e blinit o

Oj lulja blinit
E le nanen e le baben vllazen
Nje jete te re
Po ja nis prej fillimit

Oj lulja e blinit o
Kuj na ja le nanen o x2

Hajt moj lule mos ki dert
Tash tek nana vjen apet x2

Hajt hajt moj lule mos ki dert
Se te nana edhe baba vjen apet
U bo pak kohe qe ke ik ne kurbet
Shpine e le tash qe 8 vjet
Mos harro porosite te babes
T'i la amanet

Oj lulja e blinit o
Me fjale mos u merr
Te gjithe per ty me pase respekt
Ose dryshe para sysh mos me del

Me lot n'faqe e perqafon
Me zemer i thot t'kam derisa t'vdes
Qysh te kam rrit ti e din vet
Gjithmone mendo me bo mire

Se osht kollaj me bo keq
Ishalla te gjitha deshirat qe i ke
Te kthehen ne realitet
Keto krejt keto fjale e shume tjera

Se edhe lulja e blinit
Edhe sa edhe sa ti mendon shpeshe

Oj lulja e blinit o
Kuj na ja le baben o x2

Hajt moj lule mos ki dert
Tash tek baba vjen apet x2

Lendita Selimi - Oj Lulja E Blinit

oj lulja blinit o
kuj na ja le nanen o (2X)

jo lulja se ka dert
nane kam lane
e nane kam gjet (2X)

Oj lulja blinit o
kuj na ja le baben o (2X)

jo lulja se ka dert
babe kam lane
e babe kam gjet

oj lulja blinit o
kuj na ja le vellaun o (2X)

jo lulja se ka dert
vllau ka moter apet (2X)

Gjyste Vulaj - Oj Lulja E Blinit

oj lulja blinit o
kuj na ja le nanen o (2X)

jo lulja se ka dert
nane kam lane
e nane kam gjet (2X)

Oj lulja blinit o
kuj na ja le baben o (2X)

jo lulja se ka dert
babe kam lane
e babe kam gjet

oj lulja blinit o
kuj na ja le vellaun o (2X)

jo lulja se ka dert
vllau ka moter apet (2X)

Më Shumë...