A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Vera Oruqaj - Pak Nga Pak


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

20/07/2011

2011-07-20T17:00:37

Këngë e albumit:

"Ma Jep Fjalen"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Pak Nga Pak" kënduar nga Vera Oruqaj.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Rino - Pak Nga Pak

Hola baby
Kalxom qka po don
Yeh I'm bad po me mu nuk gabon
Thirri krejt shoqet thirri krejt shoqet thirri nese don
Buzet e ton
Kur po thu qe spom kupton

Nuk e kom shum problem Kur ti nuk po ma kthen
Se e di fund nates te une gjith vjen
Nese je ti vend tem e sheh pse ti po ma then
Baby nuk o rren pernime ti Pom pelqen

O o sa shum pot dojn babe
O o ty krejt pot dojn babe
Kur I thom un jo Sum besojn

Pak Nga Pak
Nga pak
Ti mu kem mem dasht
Nga pak Nga pak

Baby baby nuk Bon mu ni keq me mu
Se here don me than ty per me kuptu
E bojna Qysh e bojna na
Se fjalve Si besojna na yeh yeh
Nuk e kom shum problem
Kur ti nuk po ma kthen Se di qe ndfund nates
Te une gjith vjen

O o
Sa shum pot dojn babe
Ty krejt pot dojn babe
Kur I thom une jom nuk besojn


Pak Nga pak
Ti mu ke me dasht Nga pak Nga pak

Mc Blero - Pak Nga Pak

Pak e nga pak
arrij te gjej njerzit e sakt
pak e nga pak
momentet e keqija duhet ti flak
pak e nga pak
po dukesh dhe ti kush je ne fakt
pak e nga pak
sepse bota vjen perqark(x2)

Pak e nga pak
po shikoje qe fletoren me spo kap
po largohem si papritur edhe kohen me si jap
asaj qe shume e doja edhe ju e quani rap
un dikur i flisja jet tani nuk e shijoj prap
duket qart qe porten ma kan mbyllur pse se hap
mungon arsyeja ne dark te behem tap
me cunat me stakohem po largohem pak nga pak
ndihem si akull nga brenda edhe ju me beni vap
nuk po gjej as fjalet te shprehem sepse ne fakt
keshtu si me degjoni nuk doni ti bie gjat
se dini sa e doja se tani ku kishte qar
me mbyllen nje kapitull dhe tani filloj e mas
sa shume vlente te isha dhe nje her aty
kush mund ta gjente
nga blero te dilte ky
ty te pelqen se gezimin ta shoh ne sy
yoo jan KurOrat Fiks kjo keng dedikohet per ty

Pak e nga pak
arrij te gjej njerzit e sakt
pak e nga pak
momentet e keqija duhet ti flak
pak e nga pak
po dukesh dhe ti kush je ne fakt
pak e nga pak
sepse bota vjen perqark(x2)

Gur gur behet mur mur behet kalaja
kurr mos thuaj kurr
keto duhen formuar nen lekur
qe te arrish maja
koha kalon dhe nuk e kap
me thon te eci pak nga pak
bej gabim qe nxitoj
doren ta zgjas kaq shpejt
pa menduar fare se do te me marresh krahun
jo nuk dua te te marr hakun
te lutem nga rruga ime hapu
para se te ndryshoj mendje
se gjaku akoma ne venat e mia eshte duke rrjedhur
eshte ne ngjendje te lengshme
para se te ngurtesohet para se te clirohet
shpirti nga kafazi trupit qe kaq shume mundohet
zgjohen vetja ime tjeter edhe pak nga pak kupton
se njeriu nuk eshte i afte te shohi por vetem shikon
pak nga pak sa me shume te afrohem sa me shume te njoh
aq me shume me shpifesh aq me shum nuk dua te te shof
pak nga pak zbuloj se flas me maska dhe jo me fytyra
dhe sa me shume rritem sa me shume flas me veten ne pasqyra
te besova me mashtrove te dhash doren posht me hodhe
te ndihmova e harrove te dashurove me tradhtove
kur ti je genjeshtare kurse un thjesht i sinqert
si mund te jetojm un edhe ti ne te njejtin planet

Pak e nga pak
arrij te gjej njerzit e sakt
pak e nga pak
momentet e keqija duhet ti flak
pak e nga pak
po dukesh dhe ti kush je ne fakt
pak e nga pak
sepse bota vjen perqark(x2)

Laura Krliu - Pak Nga Pak

Erdha, mendove se genjeja
u ktheva dhe pse ti nuk me prisje.
Vleja por ti mohoje sa un vleja,
ta dije ti sot ketu do ishe.

REF.
Dhe pak nga pak ky shpirt po vdes
e dehur ne mendime ty te pres
dhe ndal ngadal po tretem un
t'me me doje ti dhe pak me shume.

Ikin kalojne ditet e mija
vetem njesoj si dje kam mbetur
vleja por ti mohoje sa un vleja
ta dije ti sot ketu do ishe

REF.
Dhe pak nga pak ky shpirt po vdes
e dehur ne mendime ty te pres
dhe ndal ngadal po tretem un
t'me me doje ti dhe pak me shume.
Më Shumë...