A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vera Oruqaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  25
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
BIOGRAFIA: Vera Oruqaj është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Në Qershor 1984, Vera Oruqaj & Sead Jakupi marrin pjesë në Akordet E Kosoves 1984 me këngën "I Tretur Me Je". Në vitin 2005, Sunaj Saraqi & Vera Oruqaj publikojnë albumin "çikat Katundare". Më datë 30 Tetor 2007, Vera Oruqaj publikon videoklipin "Ku Je Shpirt"....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

1 🔥🔥

Nëna e

Seven Saraqit

Bashkëshorte e

Sunaj Saraqit

Shto profile

zyrtare

çikat Katundare (2005)

Ma Jep Fjalen


» Dërgo Një Këngë »

Ku Je Shpirt


Artistë Të Ngjashëm:

Shahindere Bërlajolli

Donika Gashi

Aida Ndoci

Nertila Koka

Suzana Qatipi

Myfarete Laze

Ema Qazimi

Rozeta Doraci

Zeliha Sina

Alida Hisku


Tags: Vera Oruqaj, Vera Orucaj, Vera Dhe Sunaj

Krijo Një Kartolinë