A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vellezerit Alimusaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3
BIOGRAFIA: Vellezerit Alimusaj është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore folklorike. Vëllezërit Alimusaj është një grup muzikor i njohur nga Deçani, por jetojnë në Zvicër. Kanë lindur në fshatin Strellc i Epërm, Kosovë. Talentin e tyre për muzikën e kanë zbuluar që në moshë të re kur ishin në shkollë fillore, ku në atë kohë kanë marrë pjesë në aktivitetet dhe koncertet e ndryshme shkollore. Vëllezërit Alimusaj janë aktiv me muzikën që nga viti 2006 pas një shkëputje prej saj që nga viti 1994 kur emigruan me familje në Zvicër. Kar...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare

Live 2015 Cd 2 (2015)

Live 2015 Cd 1 (2015)

Kush Ka Faj (2013)


» Dërgo Një Këngë »

Fol O Sali Çeku
Ti Adresa Ime
Kiss Me
Nafaka
Sa Shume Te Prita
Bukuri Moj Bukuri
Me Hipnotizon
Këngë Për Nimon Alimusaj (Dëshmor)
Ne Zemer
Vllau Jem


Artistë Të Ngjashëm:

Grupi ARB

Grupi Mister

Kadenca Dhe Naseri

Night Rappers

Grupi Mjellma

Ligji Rruges

Korgelt

Infinit Records

Kthjellu

Tempulli G


Tags: Vellezerit Alimusaj, Sami Alimusaj, Avni Alimusaj, Vllezerit Alimusaj, Vellezerit Almusaj

Krijo Një Kartolinë