A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vedat Ademi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  166
  • Vendlindja:
  • Mitrovicë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 36 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Vedat Ademi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Vedat Ademi eshte nje nga kengetaret me te mire shqiptare. Ai eshte nje kengetar i zhanrit Rock & Pop. Ai ka bere buje me shume kenge te tij te cilat per shume kohe te gjate kane qene hite dhe ka zene vend ne top-listat shqiptare. Zëri dhe sfida e tij “live” e kanë bërë të jetë in në Tiranë. Vedati performon live bashke me instrumentistet Kledi Bahiti, Endrit Shani dhe Klodi Hidri. Vedat Ademi eshte paraqitur neper emisione te ndryshme ai poashtu...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Twitter

Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Faqja

Zyrtare

Shto profile

zyrtare

Koha S'kthehet (2011)


» Dërgo Një Këngë »

Nuk Kam Faj
Koha S'kthehet
Nje Jete Me Ty
Vetem Ti
Në Zemër Të Mbaj
Oqean
Emrin Tim
Let Me Love
Thirrem Dashuri
Zemren Time Ke


Përkthime (25)


Artistë Të Ngjashëm:

Driton Ajeti

Shpat Deda

Hekuran Krasniqi

Metiz

Andin Randobrava

Neki Emra

Erjon Beci

Berkan

Vlashent Sata

Erjon Korini


Tags: Vedat Ademi

Vedat Ademi në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë