A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Per Nënën

Nënë E Dashur!

Në mes yjesh,që shkëlqejnë
Nëpër qiellin pambarim
Ike shpejt,ti moj nënë,
Më le të vetëm,jetim!

Unë në këtë botë,ti andej
Kam shumë gjëra,për të thënë
Do vij një ditë,të të gjej
Edhe do ti them,moj nënë!

Ah,ti fat i keq,vritmë
Ma bëre,zemrën,të më plasë
Pritmë,nënë e dashur,pritmë!
-Do vij dhe unë pas!

- poezi nga Vaso Dushi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7