A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vanesa Sono

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  23
  • Vendlindja:
  • Sarandë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 17 Vjeç
BIOGRAFIA: Vanesa Sono është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo për fëmijë/junior. Vanesa, vajza nga Saranda është fituesja e edicionit të 6-të të “Gjeniut të vogël”. Spektakli më i madh i talenteve të vegjël, në një mbrëmje të gjatë e plot emocione fëmijësh, u finalizua me një zë që premton shumë. Treshja e fundit finaliste, që i kapërceu të gjitha pengesat ishte Vanesa, Artemisa dhe Rea. Pas performancave të fundit të vajzave, Vanesa ishte më e votuara nga juria. Në vitin 2014, Vanesa Sono shpallet fituese në Gjeniu I Voge...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Fituese e

Gjeniu I Vogel

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Klea Fureraj

Xhesika Pengili

Rreze Bekteshi

Ilva Latifi

Aurora Kapo

Melissa Magnanelli

Sijeta Hoti

Elta Ademi

Roderika Ukelli

Vesa Berisha


Tags: Vanesa Sono, Vanesa Gjeniu I Vogel, Vanessa

Krijo Një Kartolinë