A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Valentina Llapri

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  149
  • Vendlindja:
  • Kuçovë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 46 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Valentina Llapri është një shkrimtare. Pasi mbaroi shkollën e mesme fitoi konkursin për studimet e larta në Universitetin "Aleksandër Xhuvani " në Elbasan. Njëkohësisht në tetor të vitit 1992 nisi punën si mësuese në fshatin 'Zdravë' të qytetit. Më pas emigron në Itali, Milano. Rikthehet në qytetin e saj, në Kuçovë, ku aktualisht ushtron profesionin e fotografes. Pasioni i saj për letërsinë ka nisur qysh në fëmijëri. Së fundmi botoi dy librat e saj të parë me tregime. Libri i parë tit...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareArtistë Të Ngjashëm:

Ganimete Jashari

Lindita Prenga

Eva Kacanja

Ilire Zajmi

Vjollca Pasku

Mersina Makollari

Gresa Rudaku

Drilona Tahiri

Herolinda Laqaj

Simona Shalcanj


Tags: Valentina Llapri

Valentina Llapri në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë