A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Valbona Mema

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  93
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 46 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Valbona Mema është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së mesme. E lindur ne nje qytet i cili te ofron te njihesh me shume kultura, e sidomos me muziken e vertete shqipe. Nje kengetare me taban, e njohur kahera si trumbuese e muzikes se vertete tiranase, eshte Valbona Mema. Paraqitet ne skenen shqiptare qe prej vitit 1985, dhe qe nga ai vit ajo nuk ka rreshtur se punuari per t'i rruajtur traditat autoktone shqiptare. Ka realizuar me se 8 albume, videoklipe, bashkepunime me shume kengetare, mijera koncerte ne m...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare

Je Xerru 3 Here Prej Fiku (2009)

Laj E Thaj (2007)

Cohu Rexhe (2007)

Fustani Me Pika (2006)

Ec Bretkoce (Ep) (2005)

Jeta Eshte Kenga... Kendoje (2003)

Dua Te Them (2002)


» Dërgo Një Këngë »

Tironse Kom Le
Tate Du Fuston
Kenga e Rexhes
E Para Eshte Nena
Potpuri E Shqipërisë Së Mesme
Si Ke Qen E Si Je Bo
Brenga E Shpirtit
Tabakone
Beqaria Sot Mbaroi
Laj E Thaj


Artistë Të Ngjashëm:

Valbona Xeka

Alisa Baraku

Inis Gjoni

Odeta Dervishi

Alma Bektashi

Fatjeta Barbullushi

Hirushe Xhemali

Vida Kunora

Elinara Shehu

Ermira Kola


Tags: Valbona Mema, Bona

Krijo Një Kartolinë