A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vagabondi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  50
  • Vendlindja:
  • Durres 
BIOGRAFIA: Vagabondi është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Ai ka lindur ne Durres dhe ka jetuar shume vite ne SHBA. Vagabondi mbetet nje nga repistet me origjinale ne tregun shqiptar. Ai ka nje stil te vecante shprehes. Ai nxjerr ne pah veshtiresite e hasura ne emigrim dhe i sherben pa rezerva per degjuesin. Vagabondi duhet vleresuar mbi te gjitha per besimin e madh qe ai ka ne vetvete dhe gjithashtu per te thenurit e gjerave ashtu sic jane. Më datë 27 Maj 2007, Vagabondi publikon videoklipin "Nenat S...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Albanian King Of Hip-Hop

Me Bo çapen E Bukes


» Dërgo Një Këngë »

Nenat Shqipetare
Kosova E Pavarur
Tirona O Nona
Represent
Top Notch
N'ajer
Vaga Style
Rap God

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Tidra

Mr Elvis

Rameka

Eagleye (Kiameti)

Blazer

Bohemi

AK

Albboy

Acrostic

Leuname


Tags: Vagabondi, Vagabondi, Vagabond, Vaga

Krijo Një Kartolinë