A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Udha E Shkembit

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Udha E Shkembit është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop-rock. Jane formuar ne Prrenjas ne vitin 1996. Ne fillim emri i bandes ishte "The Promise". Elton Kamolli eshte krijuesi che kengetari kryesor. Me vone u quajten "Udha E Shkembit" dhe kane marre pjese ne disa evente che koncerte te medha. Kane dale ne vendin 4 ne kenga e stines 2002. Në Nëntor 2003, Udha E Shkembit marrin pjesë në Kënga Magjike 2003 me këngën "Vetem Per Ty", në bashkëpunim me Gjergj Jorgaqin....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Grifshat

Ritfolk

Qelbanix

Djemte E Detit

Burn

Lynx

Bon Bon Band

ParadoX

Këpurdhat

Djemt E Drinit


Tags: Udha E Shkembit, Elton Kamolli

Krijo Një Kartolinë