A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Turjan Hyska

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  55
  • Vendlindja:
  • Berat 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 34 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Turjan Hyska është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe hip-hop. Turjan Hyskaj u lind ne Berat ku kreu edhe studimet e shkolles fillore dhe 8-vjecare. Shkollen e mesme e kreu ne qytetin e Tiranes ne gjimnazin "Petro Nini Luarasi", aty ku u krijua edhe grupi 'Produkt 28'. Ai nuk njihet vetem si kengetar i grupit 'Produkt 28' apo si tekstshkrues i shume kengeve, por edhe si prezantues i shume emisione ne Vizion Plus dhe Tring. Nga viti 2017, eshte i martuar me kengetaren dhe moderatoren Orinda Huta. Më datë 2...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Bashkëshorti i

Orinda Hutës

Ish-Anëtar i grupit

Produkt 28

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare


» Dërgo Një Këngë »

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Big Basta

Stine

Kastro Zizo

Flori Mumajesi

Stresi

Bes Kallaku

Noizy

Seldi Qalliu

Ermal Mamaqi

Alban Skënderaj


Tags: Turjan Hyska, Turjan Hyskaj, Turjan Hysko,

Krijo Një Kartolinë