A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  17
BIOGRAFIA: TNT është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop-rock. Grupi “TNT” ekziston në treg që nga viti 1974 dhe posedon shume hite të cilat mbesin gjithmonë në kujtesën e publikut. Për gjithë këto duhet falënderuar Nexhat Macula dhe të veçantë tjetër e bën realizimi i këngëve me videoklipe çdo 3-4 muaj. “TNT” është nga grupet e para në Kosovë e që kanë krijuar një mori hitesh të mëdha, si: “Moj biondinë”, “200 ditë”, “E mallkoj atë ditë” e plot të tjera, të interpretuara nga Ferki Shala. Në vitin 1999, T...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Ish-Anëtar i grupit

Nexhat Macula

Anëtar i grupit

Bekim Hallaqi (Belle)

Ish-Anëtar i grupit

Ferki Shala

Ish-Anëtar i grupit

Gentian Gojani

Shto profile

zyrtare

Mos Mendo (2011)

I Ëmbël Atdhe (1999)

Dasma (1985)

Biondina

Ku Je

Albumi Nr.10

Te Dua

Pertej Vehtes


» Dërgo Një Këngë »

Moj Bjondine Me Syte E Zi
Moj Shqiptare
Po Më Thua


Përkthime (1)


Artistë Të Ngjashëm:

Asgje Sikur Dielli

Bon Bon Band

Ngroba

Djemt E Drinit

Shook

ParadoX

Votra

Lindja

Grupi Aida

Sheki Hoxha


Tags: Tnt, T.N.T, T.N.T., Grupi Tnt, Ferki Shala

TNT në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë