A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Tahir Boshkaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  18
  • Vendlindja:
  • Fier 
  • Mosha:
  • 23 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Tahir Boshkaj është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së jugut. Tahir Boshkaj, eshte kengetar i muzikes popullore te jugut. Zeri dhe talenti i tij kane bere qe te jete i njohur ne zonen e jugut, prej nga edhe vjen, perkatesisht Mallakaster. Ai ka kryer studimet e larta ne Universitetin e Arteve per klarinete. Repertori i tij eshte i pasur edhe kolazhe te Shqiperise se Jugut. Gjithashtu ne repertorin e tij gjendet edhe nje bashkepunim me kengetarin e muzikes popullore, Haxhi Arapin. Më datë 29 Prill 2017, T...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Alban Chela

Denis Kraja

Lani (Street Thugs)

N.D.T

Tidra

Leuname

Genti Deda

Leon

Jointinjo

Glaugus Furtuna


Tags: Tahir Boshkaj

Krijo Një Kartolinë