A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Tafil Mulaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1
  • Vendlindja:
  • Isniq 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Gjermani 
BIOGRAFIA: Tafil Mulaj është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Interesimin për folklor e kishte qysh në fëmijëri, nga ku i zbulohet talenti për të kënduar këngët folklorike. Stimulin për këtë zhanër e mori duke dëgjuar këngëtarët e vjetër të këtij rajoni, ku janë pjesë Vëllezërit Qetaj, Ismet Osdautaj etj. Në vitet e 90'-ta emigron në Gjermani në qytetin e Shtutgardit. Edhe këtu merret me këndimin e këngëve folklorike me këngëtarë të ndryshëm, deri në bashkimin e grupit me Besim Kuçin, ku këta dy artistë vep...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Besim Kuçi

Sabit Bilalli

Syrja Etemi

Ali Krasniqi

Augustin Ukaj

Bajrush Doda

Dervish Shaqa

Tahir Drenica

Hashim Shala

Sali Mani


Tags: Tafil Mulaj, Tafil Mula

Krijo Një Kartolinë