A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  132
  • Vendlindja:
  •  
  • Jetojnë dhe veprojnë në :
  • Sh.B.A. 
BIOGRAFIA: T.B.A. është një grup artistësh dhe label shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Grupi The Bloody Alboz (T.B.A.), u krijua në vitin 2000 nga Unikkatil, Cyanide, B52, N.A.G, Klepto, Presioni, Jeton. Së pari u njoftua B52 dhe N.a.G me Cyanide. Në fund të vitit 2002, N.a.G dhe B52 e njoftuan Cyaniden me reperat Unikkatil dhe Presioni. Mbas dy takimeve të tilla, u krijua grupi The Bloody Alboz. Grupi tani ka mbi 20 anëtarë: Unikkatil Presioni Jeton Cyanide Klepto B52 N.A.G F-Tim Dredha Tee Z.E.F Milot Sacrifice Tr...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare


Anëtarë në Labelin T.B.A.:

Unikkatil

D.M.K.

Cyanide

DMC aka Babloki

Kobra aka Helmusi

Presioni

Milot

Klepto

Jeton

Buja

Dredha

Z.E.F

Rameka

N.A.G

Barooti

VZ

F-Tim

Sacrifice

Benny Blanco

Tribun

B52


Tags: T.B.A., The Bloody Alboz, Bloody Alboz, Tba, T.B.A, Unikkatil

Krijo Një Kartolinë