A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Suzana Qatipi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10
BIOGRAFIA: Suzana Qatipi është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Në Dhjetor 1972, Suzana Qatipi merr pjesë në Festivali i 11-të në RTSH me këngën "Vajzat Dhe Kompozitori". Në Dhjetor 1973, Suzana Qatipi merr pjesë në Festivali i 12-të në RTSH me këngën "Takimi I Brezave". Në Dhjetor 1973, Suzana Qatipi merr pjesë në Festivali i 12-të në RTSH me këngën "Kur Je Në Rresht Me Partizanët". Në Dhjetor 1976, Suzana Qatipi merr pjesë në Festivali i 15-të në RTSH me këngën "Dita Me E Lumtur". Në Dhjetor 197...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Mimoza Dhamo

Florinda Gjergji

Valdete Hoxha

Vjosana Sina

Tatjana Isaj

Zina Zdrava

Fatbardha Disho

Redina Tili

Rakipe Karaj

Irma Gurakuqi


Tags: Suzana Qatipi

Krijo Një Kartolinë