A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Sulejman Krasniqi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6
(1937-2011)  
  • Vendlindja:
  • Rahovec 
BIOGRAFIA: Sulejman Krasniqi është një shkrimtar i njohur. Suljeman Krasniqi shumë shpejt u dallua për angazhimin e tij në çështjen kombëtare. Ai u burgos nga regjimi serb për veprimtarinë e tij patriotike, ndërsa në vitin 1958 u arratis drejt Shqipërisë, ku kreu studimet e larta pranë Universitetit të Tiranës. Për shumë vite punoi si mësues në shkollat e mesme në Mat dhe Tiranë, ku botoi mijëra tregime dhe artikuj në shtypin periodik. Krasniqi është autor i një numri të madh romanesh, novelash dhe vepra...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareArtistë Të Ngjashëm:

Rrahman Dedaj

Mehmet Bislimi

Nexhat Halimi

Vehbi Kikaj

Halil Xani

Rifat Kukaj

Fahredin Shehu

Mark Krasniqi

Enver Gjerqeku

Abdullah Konoshevci


Tags: Sulejman Krasniqi

Krijo Një Kartolinë