A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Soni Malaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  271
  • Vendlindja:
  • Tropoje 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 37 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Soni Malaj është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Emri i vertetë është Sonja Malaj. Vegjëlinë, deri në moshën 9 vjeçare e kaloi në Tropojë. Me ndryshimin e sistemit në Shqiperi, nga komunist në demokratik, familja e saj u zhvendos në kryeqytetin e Shqipërisë, Tirana. Aty Soni mbaroi 8-vjeçaren, të mesmen e gjuhëve të huaja për frengjisht, dhe u diplomua për frengjisht, dega përkthim në universitetin e Gjuhëve të Huaja. Soni zbuloi pasionin e saj për muzikën që në vogëli, duke u berë kështu pjesë...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Ish-Anëtare e grupit

Spirit Voice

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare

Unik (2010)

Mesdhe (2006)

E Vogëla (2005)

Mbretëresha E Natës (2003)

Nuk Qaj Për Ty


» Dërgo Një Këngë »

Ta Fala
Të Dua Ty
E Vogla
Shpirti Im Binjak
Ti, Jeta
En La Intimidad
Pergjithmone
Nje Me Dy
Me Të Jeton
Me Mua


Përkthime (10)


Artistë Të Ngjashëm:

Miriam Cani

Anjeza Branka

Rozana Radi

Elsa Lila

Bleona Qereti

Mariza Ikonomi

Edona Llalloshi

Arta Bajrami

Leonora Jakupi

Genta Ismajli


Tags: Soni Malaj, Soni

Soni Malaj në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë