A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Sinan Hoxha

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  548
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 43 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Sinan Hoxha është një këngëtar shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore e Shqipërisë së mesme. Sinan Hoxha, një emër mjaft dominant në skenën muzikore, lindi në lagjen Braka ne Tiranë, Shqipëri. Klipet e tij, ashtu si koncertet e ca më tepër, faqja në rrjetin social, janë të mbushura me femra që e admirojnë. Ai, së bashku me Altin Shira, është një nga këngëtarët kryesorë të lëvizjes "Ringjallja Romës" Suksesin e deritashëm thotë se ia dedikon publikut, i cili ka bërë që brenda një periudhe të shkurtër të ngjitet lartë piedestaleve të këngë...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare

Gili Gili (2013)

Xhelozia (2009)

Arome Parfumi (2007)

Best Of (Alo Alo Ambulanca)

Kenge Dasmash

Fotografia

Pse Të Dua

Egzistoj

Ah Sikur Te Vije

Dashuria Dallg Dhe Djell


» Dërgo Një Këngë »

Çaji
Mama Mia
Xhelozia
Shoqnia
Syte Blu
Vullkan
Luje Luje
Mamin, Babin E Mashtron
Kukulla
Alo Alo Ambulanca


Përkthime (7)


Artistë Të Ngjashëm:

Gena

Sefë Duraj

Olen Cesari

Dr. Flori

Ramadan Krasniqi (Dani)

Xeni (Shkelzen Jetishi)

Mahmut Ferati

Shpat Kasapi

Sabri Fejzullahu

Luan Zhegu


Tags: Sinan Hoxha, Sinani

Sinan Hoxha në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë