A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Sidrit Bejleri - S'ma Njohe Zemren


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

26/03/2009

2009-03-26T18:21:12

Muzika:

Jetmir Barbullushi

Teksti:

Betim Muço

Këngë e albumit:

"100 Këngët E Shekullit Vol. 5"


S'e kam te leht te te kujtoi un tani
Ato vite qe kan mbetur larg
C'do gur i rruges fjalet tona i di
si mundesh vall ti kesh harruar
II
Por zemra nuk te fal thot mos harro
ishe ti qe shkele dashurin
mos mendo se bashk me ty jo jo
humba un dhe lumturin

Ref
Ti zemren time nuk e njohe dot jo
Ajo kurr nuk e pranon vetmin
Ndjenjes tende smund ti behesha rob
Njeriu s'rron ne jet per nje dashuri
Lumturia qe te jet e vertet s'jetohet vec me ty dhe mua
me mira zemra bashk kerkon ajo

Dhe s'mundet te jetoi kurr nje dashuri
qe vec per vete ka lulzuar
Pa boten brenda saj nuk jeton dot.


Ky tekst u dërgua nga Dhimiter Stefa
Më Shumë...