A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Sidrit Bejleri - Mall Per Vendlindjen


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  5

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

04/09/2009

2009-09-04T08:14:17

Këngë e albumit:

"100 Kenget E Shekullit Vol.10"

Këngë e albumit:

"Shend E Vere"


Teksti: Violeta Kongo
Muzika:Tish Daija

Sa here kthehem n'qytetin tim
Lule loti nga malli ne sy me mbijne
Flas per gjithcka e flas pa pushim
Me gjuhen qe dhe zogjte, ne peme ma dine

Sa here une n'vendlindje kthehem
Feminine, rinine filloj t'kerkoj
Me mall ne krahet e saj une prehem
I lumtun si at'here me te udhetoj

Melodine e pare ma mesoj vendlindja
Me za bylbyli e me tinguj jete
Kanget e mia ja kendoj atdheut
I sjell si lule te nje buqete

Sa here kthehem ne qytetin tim
T'bukurat jare bylbyli oh c'mi kujton
Asht' ketu gjithcka e bukur e mire
Nji pjese e gzimit sot jam edhe une


Ky tekst u dërgua nga  etleva   ShendEVere
Më Shumë...