A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Sidrit Bejleri - O Diell I Ri


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

06/09/2010

2010-09-06T08:05:45

Këngë e albumit:

"100 Kenget E Shekullit Vol.9"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "O Diell I Ri" kënduar nga Sidrit Bejleri.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Sidrit Bejleri i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Vace Zela. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Si n'vegim e kujtoj
Gjithë fëmininë që shkoi pa gëzime
Në vitet pa dritë
Pa ledhatim, më fluturoi
Porsi përrenjtë ç'më iku
Gjithmonë fëminia e shtrenjtë

Por lindi dielli i ri
Një diell i nxehtë që derdhi
Tek zemrat bonjake veç jetë
Për lumturinë
Për jetën tonë të re
Ky diell i zjarrtë
Do ngrohë gjithmonë të ardhmen tonë

(refren)
O diell i dashur, o drita ime
Veç ti më fale gaz dhe hare
Në krahët e tua o jetë e bukur
Unë zemrën time ty po ta le
---------------- (2 herë)

sot une jeten gezoj
se dashurine e gjeta tek ti
o moj vashe syshkruar
ne syt e tu gjej lumturin
per vogelushin qe rritet
cdo dite prane nesh i gezuar
sa her qe e shikoj
qesh nga gezimi se syckat e tija
shkelqejne plot jet
per lumturine , per diellin ton te ri
cdo pike djers e derdhim ne
per ket'n e re
ref
o diell i dashur ...Më Shumë...