A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Sidrit Bejleri - Ne Cdo Zemer


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

03/06/2016

2016-06-03T22:31:45

Këngë e albumit:

"100 Kenget E Shekullit Vol.1"


S'je bozhur as lendine, dashuri
ti je poezi e arte, ti je poezi.
Mund te flase shpesh per ty, nje poet
Ne c'do zemer ti, nje here troket.

Mbi nje plis te blerte jeton,
ti nje bote te tere dhuron,
ben te ecin bashke dy vete,
plot nje jete.

Ti na fal detin,
qe edhe dallget ja duam.
Laureshat kengen mesuan,
nga buzet e tua.
Dhe malet, qe fusha i largon.
Dashuria, i afron.

Aspak jo mes njerzve mos mungo,
Se moshen e lules na dhuron ti.

Ka kjo jete ne c'do brez, dashuri
tek nje zemer rri, pa faj
jo jo ska cudi
Mund te flase shpesh per ty, nje poet
Ne c'do zemer ti, vec nje here troket.

Mbi nje te larte vallezon,
mbi nje fushe te gjere vrapon.
Lulja udhen hap per ty, Dashuri

Ti na fal detin,
qe edhe dallget ja duam.
Laureshat kengen mesuan,
nga buzet e tua.
Dhe malet, qe fusha i largon.
Dashuria, i afron.

Ti na fal detin,
qe edhe dallget ja duam.
Laureshat kengen mesuan,
nga buzet e tua.
Aspak jo mes njerzve mos mungo,
Se moshen e lules na dhuron ti.
Dashuri.


Ky tekst u dërgua nga Alban
Më Shumë...