A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Sidrit Bejleri - Djaloshi Dhe Shiu


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

31/03/2014

2014-03-31T17:06:25

Këngë e albumit:

"100 Këngët E Shekullit Vol. 2"


nee pem gjethe tani ma nuk ka
e bora malet mbuloj perseri
endonse shiu pik pik nis me ra
qyteti yn esht plot gjallri

jashiu pik pik pik bjen ne rrug troket aj pa pushim
e ora tik tak tik tak shkon e djali pret ne shi me pa durim
o zemra tak tak tak pse nis merra me kaq xitim
mendon djaloshi qe po pret ne shi me ankth e me gezim

binte shi por ai se vinte reaspak perqudi as ombredhen nuk e kishte hap
ish hutu se sierdhi ajo nje dit
studentesh e bukur per praktik
tek reparti i ti ne fabrik

sefundi ja ja ja iju duk edjali endaloj po tani sisi si teshkreten tja filloj
po un te du du du fjalen tende tash kerkoj
mendohet vajza pasi ulag ombredhen pse se hap

bjer prap shi tash nga ty nukemi frik aspak mrekulli nen ombredh ti neve dot sna lag
veq endrrojm njeri tjetrin ambel tuj shiku ene dor embajm ombredhen hap ndonse shiu ka pushuu

ja shiu pik pik pik bjen ne rrug troket aj pa pushu
e ora tik tak tik tak shkon e djali pret ne me pa durim
o zemra tak tak tak pse nis me rrah me kaq nxitim mendon djaloshi qe po pret ne shi me ankth e me gezim

me ge ziiiiiiiiiimmmmmmmm


Ky tekst u dërgua nga Koti
Më Shumë...