A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Shkodran Tolaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  7
  • Vendlindja:
  • Deçan 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Maqedoni 
  • Mosha:
  • 39 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Shkodran Tolaj është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop, e lehtë dhe popullore folklorike. Shkodran Tolaj, në skenën e muzikësklasike është injohur si tenor i cili ka vepruar më tepër se një dekadë në Gjermani. Specializimet e fundit për vokal i ndoqi tek profesori meksikan, tenor i injohur në botë Francisko Araiza. Gjatë punës me të ka realizuar rolet e Puccinit: Rodolfo tek "La Boheme" dhe Pinkerton nga "Madam Batterfly". Ka bashkëpunuar me Filharmoninë "Orso" të Gjermanisë ku ka realizuar rolin Barin ka hy në operetën "Zigeunbaron" ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Bashkëshorti i

Besiana Mehmedit

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare

Hape Zemren (2011)


» Dërgo Një Këngë »

Xhamadani I Ri
Gjaku i Kastriotit
Hero I Zemrës Sime
Trimat E Dukagjinit
Moshatarja
Kërçovari
Per Inatin Tim
Shqipet E Uskanes
Eja Te Lutem Eja

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Zait Aliu

Valton Krasniqi

Mc Qoppa

Monny

Hysni Zeqiri

Edi Krasniqi

Ergin Brahimi

Don Arbas

Izi

Presioni


Tags: Shkodran Tolaj

Krijo Një Kartolinë